środa, 19 sierpnia 2015

Zrozumieć kobietę...

To że mężczyznę i kobietę dzieli wszystko, począwszy od anatomii, przez różnice psychologiczne, aż po setki tysięcy kilometrów świetlnych (z Marsa na Wenus jest kawał drogi) wiedzą wszyscy. To żadna tajemnica. Nic więc dziwnego, że zachowania jednej płci wydają się drugiej zupełnie nieracjonalne i idiotyczne. Do tego dołączają stereotypy i banalne żarty i przepis na awanturę międzyplanetarną gotowy!


Aby zapobiec katastrofie postanowiłam stworzyć krótką instrukcję obsługi kobiecej logiki*. Ale jak mówi jeden z aforyzmów: "Kobiety są tak trudne do przejrzenia, ponieważ każda z nich stanowi wyjątek od reguły". Dlatego też nie wszystkie punkty będą odnosić się do każdej przedstawicielki płci pięknej...

Oj, Panowie, macie ciężki orzech do zgryzienia... nie zazdroszczę.
1. Kobieta nigdy nie powie wprost o co jej dokładnie chodzi...

Twoja wybranka przychodzi do domu wkurzona, ale na pytanie czy coś się stało odpowiada, że nic i każe  Ci dać spokój? Najgorsze co możesz w tej chwili zrobić to odejść bez słowa.  Musisz zrozumieć ukryty przekaz. Ona chce byś się nią zainteresował, dopytał, pokazał, że Ci na niej zależy, przytulił...

... no chyba że akurat rzeczywiście potrzebuje chwili spokoju, albo źle odczytałeś jej minę. Wtedy dostanie Ci się jeszcze bardziej.

2. Kobiety nie zawsze wiedzą czego chcą...

... ale wymagają od Ciebie, żebyś Ty domyślił się tego za nie. W końcu Ty nosisz spodnie w tym związku, czyż nie?
3. Co oczywiście nie oznacza, że bez Ciebie zawaliłby im się cały świat...

... tak naprawdę mężczyzna potrzebny jest im jak rybie rower. Ot ładny dodatek, bez którego można by się z łatwością obejść albo wymienić na lepszy model. To, że wydaje Ci się, że znaczysz coś więcej, wynika tylko i wyłącznie  z dobroduszności kobiety, która pozwala Ci tworzyć w swojej głowie taką iluzję.

4. A jeśli już o ładnych dodatkach mowa...

Dla kobiety torebka to coś więcej niż tylko element stroju. Mężczyzna widząc nagromadzone niezidentyfikowane obiekty niewiadomego pochodzenia, mógłby się mocno skonsternować. Oprócz zwyczajnych  drobiazgów takich jak portfel, dokumenty, lakier do paznokci, dwa rodzaje szminek, czy zapasowe rajstopy, niektóre z pań wkładają przedmioty bardziej nietypowe, ale zawsze bardzo PRZYDATNE. No bo przecież noszenie ze sobą śrubokręta nikogo dziwić nie powinno, czyż nie?

5. To że kobieta poszła do sklepu po nową sukienkę nie stoi na przeszkodzie, aby wróciła bez niej, za to z dwoma parami nowych butów...

... które dla Ciebie wyglądają  DOKŁADNIE tak samo jak pozostałe pięć par, które trzyma w szafie. 

6. Spódnica i sukienka to nie to samo...

... i nie, ani jedna ani druga nie jest różowa. To kolor łososiowy, Ty daltonisto!

7. Kobieta znajdzie wytłumaczenie w każdej sytuacji...

... i co najlepsze, dużo rzeczy ujdzie jej płazem. Np. tłumaczenie policjantowi, że prawo jazdy zostało w innej torebce, bo wczoraj miała na sobie inne buty. Jaki facet mógłby się poszczycić tak dobrym alibi? ;)

8. Jeżeli kobieta się do Ciebie uśmiecha, nie znaczy, że chce z Tobą flirtować...

Całkiem prawdopodobne, że ma po prostu dobry dzień, przypomniała jej się jakaś zabawna sytuacja, albo po prostu nie wytarłeś ust wychodząc z lunchu. Kiedy mężczyzna NAPRAWDĘ wpadnie w oko kobiecie, zrobi ona wszystko, aby myślał, że go nie zauważyła.9. Myślisz, że brak makijażu jest sexy? W końcu naturalność jest w cenie!

Tak naprawdę jesteś w dużym błędzie. Kobiety opanowały magiczną sztukę make-up no make-up. Malują się, aby wyglądać tak jakby nawet nie dotknęły kosmetykami swojej twarzy. Układają włosy godzinę, aby zrobić wrażenie "rozwiania wiatrem". Wierz mi, gdyby przyszły zupełnie "niezrobione" mógłbyś przejść koło nich obojętnie, nawet ich nie poznając.10. I ostatnia prawda o kobiecej logice...

... choćbyś nie wiadomo jak się starał i tak jej nie zrozumiesz. Same kobiety często jej nie rozumieją. Ale oczywiście żadna z nich się o tego nie przyzna! :)*Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka. Panowie- nie bierzcie wszystkiego na poważnie, a panie proszę o odrobinę dystansu do siebie samych. Dziękuję :)

2 komentarze:

  1. Uśmiałam się :D Wszystko z przymrużeniem oka a jednocześnie dużo w tym prawdy, oj bardzo duuuuużooo ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kobiety to tak skomplikowane stworzenia, że bez przymrużenia oka dałoby się z nimi zwariować ;)

      Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...